Silahsız Güvenlik Temel Eğitimi

Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi

Silahsız güvenlik eğitimi, ilk defa silahsız özel güvenlik olmak isteyen adayların başvurabileceği bir eğitimdir. Ancak “silahsız özel güvenlik eğitimi” alabilmek için 5188 sayılı kanunun 10. maddesinde belirtilen şartları karşılamak gerekir.

Silahsız Özel Güvenlik Olmak İstiyorum!

Silahsız özel güvenlik olabilmeniz için 18 yaşını doldurmalı ve en az ortaokul (ilköğretim sekiz yıl) mezunu olmanız gerekmektedir. Eğer bu şartlara uyuyorsanız sizde silahsız özel güvenlik görevlisi olabilirsiniz.

Silahsız Özel Güvenlik Olmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Silahsız özel güvenlik görevlisi olmak için kursumuza kayıt olurken getirmeniz gereken bazı evraklar vardır. Bu evraklar şu şekildedir;

* 1 Adet Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

* Diploma veya Öğrenci Belgesi ve 1 Adet Fotokopisi

* 6 Adet Biometrik Fotoğraf

* 1 Adet İkametgah (E-devletten veya muhtardan)

* Kan grubunu gösteren herhangi bir belge 

* Sağlık Raporu – Heyet Raporu (Devlet hastanesinden alınması zorunludur. Üzerinde KBB, Ortopedi, Nöroloji, Psikiyatri ve Göz doktorlarının kaşesi, baş hekim onayı ve rapor üzerinde mutlaka “Silahsız Özel Güvenlik Olur” ibaresi yer almalıdır.)

Not: Dilerseniz kurumumuza sadece nüfus cüzdanı fotokopiniz ile gelerek yerinizi ayırtabilir ve ön kayıt yaptırabilirsiniz. Ön kayıt sayesinde kontenjanımızdan yerini ayırabilirsiniz.