Hizmet İçi Atış Eğitimi

Hizmet içi atış eğitimi , 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanuna istinaden “silahlı özel güvenlik” olarak görev yapan personellerin her yıl en az 25 adet fişek ile yapılması zorunlu olan bir atış eğitimidir.

 

Hizmet içi Atış Eğitimi

 

Hizmet içi atış eğitiminin amacı fiilen görev yapan silahlı özel güvenlik personellerinin silah kullanma becerisini arttırmak ve görev yaptığı esnada oluşabilecek aksaklıkları gidermek amacıyla yaptırılır. Hizmet içi eğitim atışı iki aşamadan oluşur. Bu aşamalar teorik ve pratik olmak üzere atış gerçekleştirilir.

 

Jan-Em Özel Güvenlik Eğitim Kurumu olarak firmamız 5188 sayılı yasa ve yönetmeliğe uygun bir şekilde hizmet içi atış eğitimi gerçekleştirmeye uyumlu ve faaliyet izin belgeli bir kurumdur. Her yıl yapılması zorunlu olan bu eğitimde görev yapan atış uzmanlarımız profesyonel atış eğitimcileridir.

 

Hizmet içi atış eğitimi poligon ortamında en az 25 fişek kullanarak gerçekleşeceği ve kurumunuzun kullandığı silah çeşitliliğine göre şekillenmektedir. 7.65 mm, kısa 9 mm ve uzun 9 mm olmak üzere dilerseniz kurumunuzun demirbaşına kayıtlı silahlar ile dilerseniz kurumumuzun silahları ile yaptırılabilmektedir.

 

Jan-Em Özel Güvenlik Eğitim Kurumu olarak hizmet içi eğitim atışı sonrasında sizlere atışa ilişkin resmi yazışmalar, belgeler ve tutanaklar teslim edilmektedir.